Koupě nemovitosti

Dříve v České republice platily určité překážky a omezení, které cizincům komplikovaly pořízení nemovitosti. Dnes však již pro nabytí nemovitosti na území ČR nemusíte splňovat žádné zvláštní předpoklady.

Realitní trh je vám tak plně otevřený a obchodování s nemovitostmi vám nic nebrání. Navíc existuje hned několik důvodů, proč nákup nemovitosti v ČR stojí za zvážení:

 1. Hospodářská stabilita – Česká republika je země s dlouhodobě stabilní ekonomickou i politickou situací.
 2. Přijatelná cena – V porovnání s jinými evropskými státy, zejm. státy západní Evropy, lze tuzemské nemovitosti pořídit stále za relativně nízkou cenu.
 3. Růst hodnoty – Ceny nemovitostí v dlouhodobém horizontu neustále rostou; investice do nemovitostí se tak může stát atraktivním nástrojem pro dlouhodobé uložení či zhodnocení volných finančních prostředků.
 4. Strategická lokalita – V případě pořízení nemovitosti v České republice získáte výhodné umístění v samém srdci Evropy, které je atraktivní jak pro podnikatelské subjekty, tak pro zahraniční turisty, a to po celé roční období.
 5. Rozsáhlá nabídka – Realitní trh v ČR je velmi rozmanitý a nabízí široký výběr nemovitostí, ze kterých si vybere každý. Ideální nemovitost zde najdou zájemci o rezidenční bydlení, investoři hledající investiční příležitost, podnikatelé i mezinárodní firmy expandující na další trhy.

Obraťte se na nás

Ať už sháníte bydlení, nemovitost pro následný prodej či prostor pro podnikání, pomůžeme vám snadno a rychle projít celým administrativním procesem, který s pořízením souvisí. Zajistíme pro vás:

 • Zastoupení při jednání s prodejcem a zprostředkování koupě na základě plné moci
 • Přípravu potřebné dokumentace, vč. dokumentace smluvní (kupní, převodní)
 • Vyřešení veškerých právních náležitostí jako např. podání návrhu na vklad do katastru nemovitostí
 • Pomoc s nalezením ideální nemovitosti, která bude splňovat požadovaná kritéria a odpovídat vašim preferencím
 • Pomoc se získáním úvěru na financování koupě nemovitosti
 • Zajištění správy nemovitého majetku

Chcete-li si pořídit nemovitost v ČR, neváhejte nás kontaktovat. Abychom vám pomohli sehnat nemovitost přesně podle vašich představ, nezapomeňte ve zprávě zmínit své požadavky, zejm.:

 • typ nemovitosti – např. pozemek k výstavbě, byt, nájemní dům, chalupa, chata, rekreační objekt, zemědělský pozemek, lesní pozemek, historická budova, hotel, penzion, samostatný apartmán, novostavba, penthouse, luxusní nemovitost, garáž, osobní sklad, nebytový prostor;
 • preferovaná lokalita – např. Praha 2, Brno, Karlovy Vary, Středočeský kraj;
 • cena – např. maximálně 500 000 €, v cenovém rozpětí 50 000 – 75 000 €;
 • vybavení – např. bez vybavení, vybavení nábytkem či jiným příslušným zařízením;
 • další speciální požadavky – např. balkón, terasa, bazén, občanská vybavenost, vzdálenost či spojení do centra.